Acaylar Gülpak Halı Yıkama Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Bayrampaşa, Eyüp
  • SİPARİŞ HATTI
    0212 477 71 00
  • MOBİL SİPARİŞ HATTI
    0538 419 75 37

Halılarınızı Nasıl Yıkıyoruz?

Halılarınızı Nasıl Yıkıyoruz?

- HALILARINIZI NASIL YIKIYORUZ? -

Fabrikamızda yıkanacak halılar dokuma özellikleri, cins ve niteliklerine göre sınıflandırılır. Sonra aşağıdaki aşamalardan geçirilerek her türlü mikro organizmadan arındırılıp steril hale getirilir.

TOZ DOLABI AŞAMASI

Halınız Toz Dolabı adı verilen makineden geçirilerek toz, kum ve diğer yabancı maddelerden temizlenir.

DEZENFEKTE HAVUZU

Tozu alınan halı, içindeki bakterilerin yok edilmesi amacıyla ilaçlı havuza yatırılır.

OTOMATİK BANT SİSTEMİNDE EL DEĞMEDEN HALI YIKAMA

Halı, bu aşamada mikroorganizmalara karşı etkili şampuanlarla, elektronik fırçalar kullanılarak ön ve arkası dönüşümlü olarak, hassas bir şekilde yıkanır. Varsa lekelere özel işlem uygulanır. Halı, durulanır ve vakumlanır.

SANTRİFÜJ AŞAMASI

Bu aşamada halı santrifüj makinesinde uygun devirde sıkılarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Sıkma işlemi, halı rulo şekline getirilerek yapıldığı için yırtılma ve yıpranmaya yol açmaz.

BRÜLÖR SİSTEMİ İLE KURULAMA

Kurutma odasına alınan halı kuru ve sıcak hava üfleyen doğal gazlı brülör sistemiyle 4 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

GERME VE ÜTÜLEME

Dokuma özelliği yada ilmik (düğüm) sayılarındaki farklılık nedeniyle meydana gelen çekmeler, germe ve ütüleme işlemiyle giderilir.

KALİTE KONTROL VE PAKETLEME

Pırıl pırıl olan halınız kalite kontrolden geçirildikten sonra süpürülüp yatımına taranır, paketleme makinesinde paketlenir. Ardından zaman kaybetmeden evinize servisle teslim edilir.

Her türlü halı, kilim, koltuk, battaniye, yorgan yıkama ve halı ve kilim tamiri (overlok) ihtiyaçlarınız için bizi 0212 477 71 00 - 0538 419 75 37 numaralı müşteri hizmetleri hatlarımızdan arayabilirsiniz...

 
WhatsApp